ASICS

Nie je to tak dávno čo sa sformovala naša malá pilotná skupina českých (česko-slovenských:) FrontRunnerov. Prvých niekoľko zoznamovacích týždňov ukázalo, že sme si ako bežci ale predovšetkým ako ľudia nesmierne „sadli“. Plne vybavení našimi novými pracovnými nástrojmi (rozumej bežecká výbava od výmyslu sveta) sme sa predposledný aprílový víkend konečne pustili do pretekania, teda reprezentovania našej novej bežeckej skupiny. Po generálke predchádzajúcich týždňov sme začali svoje oficiálne pôsobenie naplno! Teda, takmer všetci... :)

Ivet a Vlaďa si každá postavila ženský tím, a tie sa vrhli rovno do neľahkej úlohy – zvládnuť 88-kilometrový štafetový beh No Men Run. Reprezentovali znamenite, ale čo je rovnako dôležité, neuveriteľne si to užili! Náš trailový odborník Titus sa zase pustil do „magoriny“ s názvom Big Bear’s Backyard Ultra Challenge. 6.7-kilometrový okruh začneš točiť v piatok o 15.00 a pokračuješ dokým vládzeš. S trochou šťastia si v nedeľu ráno stále nažive. No a náš FrontRunner, ten obsadil neskutočné druhé miesto. Honza si zase spolu s Asics-áckou elitou vyskúšal v Malage novú vlajkovú loď, topánku Metaspeed. Na nohách letí sama a Honzíkovi priniesla nový osobák na „päťke“! Ja osobne nepochopím, ako niekto môže zabehnúť 5 km za 17:25, takže náš reprezentant z Valašska má rozhodne môj obdiv!

No a ja? Žiadne pretekanie, nakoľko stále naskakujem späť do formy po prekonanom covide (forma stredného prechladnutia) a premiéru tejto sezóny si odkrútim až o týždeň. Tomu som prispôsobil svoj víkend. Slnečnú sobotu som si užil 30-kilometrovou generálkou pred mojim dvanástym Pražským maratónom v živote, organizovaným RunCzechom už o dva týždne. Samozrejme v Gel Nimbus 24-kách! Doma som následne vytočil na hodinu nohy na trenažéri, postrečoval a pomeditoval a vydal sa na menšiu túru do Brdov s neoficiálnym šiestym FrontRunnerom našej skupiny, štvornohým Badym. V nedeľu som v bazéne otočil 5 kilometrov, aby som sa naposledy ubezpečil, že sa na plaveckej šesť-hodinovke budúcu nedeľu neutopím. Víkend som zakončil masážou, lebo bez tej je bežec polovičný!

V zdravom tele zdravý duch! A ako ste si užili svoj víkend vy? :)

#soundmindsoundbody

autor
portrait

Matej Šemšej

Director Human Resources z Praha


Klub: www.runeller.com / ASICS FrontRunnersCZ

Mé disciplíny
Ultramaraton dlouhý triatlon Triatlon Půlmaraton Maraton Dálkový terénní běh (ultra trail)

Další blogy