Neuveriteľná dvadsiata deviata séria jednej z vlajkových lodí ASICS-u prináša potešenie, zábavu, stabilitu a kvalitný výkon zároveň.

Pohľad do histórie

Znie to až neuveriteľne, ale séria GEL-KAYANO vznikla v roku 1993. Prvou svojho druhu bola topánka GEL-KAYANO TRAINER, ktorá sa inšpirovala na netradičnom mieste, v lese - a to chrobákom roháčom. Podrážka mala totiž pri pohľade na obe topánky pripomínať kliešte roháča. Rada GEL-KAYANO sa od svojho začiatku riadi japonskou filozofiou kaizen, ktorá znamená postupné zlepšovanie. Prvé rady boli orientované do estetična, neskôr začali čoraz viac pribúdať vedecky podložené funkcie, aby napokon dizajnéri od osemnástej série začali zohľadňovať aj životné prostredie a etické princípy. To všetko v kombinácii s funčnosťou topánky prináša odjakživa nezabudnuteľné zážitky, aké človek zažije iba s GEL-KAYANOM.

Čo prináša séria 29

GEL-KAYANO ostáva aj vo svojom 29. ročníku odpruženou a nadmieru stabilnou topánkou na každodenný výkon. Prináša so sebou hneď niekoľko noviniek, pričom dve najzásadnejšie predstavujú vylepšená medzipodrážka FF BLAST+ a solídny pokles hmotnosti na 299 gramov. FF BLAST+ je ešte mäkšia a citlivejšia, poskytuje tak príjemný energetický odraz a zároveň udržiava chodidlo na zemi. Zároveň chytro šetrí a navracia bežcovu vynaloženú energiu. GEL-KAYANO vo svojej dnešnej podobe je najmä pronačná topánka, čo dokazuje tiež stabilizačná technológia LITETRUSS. Tá má za úlohu predchádzať počas behu supinačnému pohybu chodidla a preto je umiestnená na vonkajšej strane medzipodošvy. Tým zdokonaľuje integritu a centrálnu podporu v strede nohy. Ďalšie vychytávky (GEL, 3D SPACE CONSTRUCTION) tlmia šok pri dopade a zlepšujú dopadovú kompresiu.

Topánka je zároveň vhodná aj pre neutrálnych bežcov a táto obojstrannosť je zároveň výnimočnosťou modelu GEL-KAYANO 29 – dokáže byť topánkou ako stabilnou, tak aj neutrálnou. Zatiaľ čo stabilní bežci môžu vyžadovať trochu viac sily v podrážke, neutrálni bežci nájdu pri používaní topánky známy pocit vďaka už spomínanej pene s dvojitou hustotou a prepracovanému dizajnu. Čo je najdôležitejšie pre bežného užívateľa - topánka krásne sedí na nohe a je nadmieru pohodlná.

GEL-KAYANO 29 sa drží ekologického a etického odkazu svojich predchodcov – až 50% hlavného materiálu zvršku topánky je vyrobeného z recyklovaného materiálu. Vložky sú nafarbené pomocou technológie, ktorá znižuje spotrebu vody o 33% a vyprodukované množstvo uhlíka až o 45%.

Záverom

GEL-KAYANO 29 ostáva dodnes neodmysliteľnou súčasťou dizajnérskeho tímu v japonskom Kobe a je vlajkovou loďou značky v oblasti stability. Poskytuje práve to čo sa od nej očakáva a na čo si užívatelia počas troch dekád zvykli - špičkové stabilizačné vlastnosti podporujúce krásny zážitok a výkon.

GEL-KAYANO 29 v skratke

Medzipodrážka FF BLAST™ PLUS

Stabilizačná technológia LITETRUSS™

Technológia dopadu 3D SPACE CONSTRUCTION™

Technológia tlmenia v zadnej časti topánky GEL™

Maximálne pohodlná vložka OrthoLite™ X-55

Pätné drážky zlepšujúce odolnosť AHARPLUS™

Rozdiel päta/špička: 10 mm

Hmotnosť: 299 g

Foto: S GEL-KAYANO 29 v ústrety krásnym zajtrajškom! A s úsmevom. :)

autor
portrait

Matej Šemšej

Director Human Resources z Praha


Klub: www.runeller.com / ASICS FrontRunnersCZ

Mé disciplíny
Ultramaraton dlouhý triatlon Triatlon Půlmaraton Maraton Dálkový terénní běh (ultra trail)