Asics Gel Kayano 30 je už dlhodobo jeden z najlepších stabilizačných modelov nielen značky Asics, určená pre bežcov s nadmernou pronaciou. Vo svojom 30. ročníku prichádza nový model hneď s niekoľkými zlepšovákmi.

Asics Gel Kayano 30 – doposiaľ najlepšie Kayána

Asics Gel Kayano 30 je už dlhodobo jeden z najlepších stabilizačných modelov nielen značky Asics, určená pre bežcov s nadmernou pronaciou. Vo svojom 30. ročníku prichádza nový model hneď s niekoľkými zlepšovákmi.

Jednou z najvýraznejších zmien je nový zvršok. Model Kayano 30 využíva priedušnejšiu navrhnutú sieťovinu, ktorá je ľahšia a pružnejšia ako predchádzajúci pletený zvršok. Vďaka tomu je obuv pohodlnejšia na nosenie v horúcom počasí (môžem potvrdiť z dovolenky na Cypre:), umožňuje lepšie prúdenie vzduchu a tiež zabezpečuje nohám chladnejšie prostredie.

Ďalším zlepšovákom je medzipodrážka, ktorá využíva kombináciu pien Flytefoam Blast+ a Flytefoam Propel. Flytefoam Blast+ (FF Blast+) je novšia pena, ktorá je známa svojím odrazovým a citlivým pocitom. Flytefoam Propel je tradičnejšia pena, ktorá poskytuje dobré odpruženie a odolnosť. Kombinácia oboch poskytuje hladkú a pohodlnú „jazdu“, ktorá je ideálna na dlhé behy.

Nový PureGel maximalizuje pohodlie a navodzuje mäkší pocit, a to až o 65 percent viac ako predchádzajúce modely. Model Kayano 30 je tiež vybavený novým aktualizovaným systémom stability. Nový systém Trusstic pomáha predchádzať nadmernej pronacii. Vďaka tomu je topánka stabilnejšia a opornejšia, pričom stále umožňuje prirodzený rozsah pohybu.

Celkovo je Asics Gel Kayano 30 skvelá stabilizačná bežecká obuv, ktorá oproti predchádzajúcemu modelu ponúka množstvo vylepšení. Je ľahká, priedušná a pohodlná, beh v nej si naozaj užijete, či ste pronačný ale aj neutrálny bežec. Asi by som ju neodporúčal na tempové či intervalové tréningy, kde sa beží „na krv“, pri akomkoľvek inom výbehu (napr. dlhý objem, ľahký výbeh apod.) bude však úžasný parťák, aký tu ešte nebol!

Najväčšie výhody tridsiatky:

autor
portrait

Matej Šemšej

Director Human Resources z Praha


Klub: www.runeller.com / ASICS FrontRunnersCZ

Mé disciplíny
Půlmaraton Maraton Ultramaraton Dálkový terénní běh (ultra trail) dlouhý triatlon Triatlon

Další blogy