Desiata rada série GT-2000™, to je slušná kvalita za ešte slušnejšiu cenu.

S tradičnými peckami ako Gel Nimbus 24, Novablast 2 alebo klasika Gel Kayano, ktorým sa dostáva zďaleka väčšieho mediálneho rozruchu, každoročne Asics prináša aj jednoduchšie a cenovo dostupnejšie modely, ktoré rozhodne stoja rovnako za povšimnutie. Jedným z takýchto modelov je desiata rada už zaužívanej série GT-2000™.

Na úvod

GT-2000™ 10, alebo ako ich budem v nasledujúcej recenzii nazývať, „desiate GéTečká“ sa ku mne dostali tesne pred tohtoročným Vltava runom. Rozbehané som ich teda nemal a preto som sa rozhodol najskôr ich nazuť na nohu ako free-style topánku medzi jednotlivými behmi (všetky úseky Vltava runu som odbehol v Gel Kayano 28). Už po prvom nazutí som sa v GéTečkách cítil nadmieru komfortne a príjemne. Sadli ako zadok na... veď to poznáte.

Je dôležité tiež na úvod spomenúť, že so svojimi 280 gramami sa jedná o ľahučkú topánku – každý gram sa počíta. Váha ma prekvapila už v prvom momente, keď som topánky vytiahol z krabice.

Spoznávame sa

Po Vltava rune prišla naša chvíľa! Konečne som mal možnosť začať v nich behať, rozbehávať ich. Tie prvé okamihy zoznamovania s novou topánočkou, to je niečo čo je môjmu srdcu blízke.

Už na prvom kratšom (do 5 km) „oťukávacom“ zoznamovacom behu – môj rituál pri každej novej bežeckej topánke – sa mi zapáčili. Hneď ma zaujala ich stabilita – desiate Gétečká sú zamerané rovnako ako predchádzajúce rady na pronačných bežcov a preto ak rovnako ako ja patríte práve do tejto skupiny, topánka vám na 99 percent sadne! Žiadna bolesť ani nesprávny pocit, všetko ako má byť.

Technické okienko

Vrstva odpruženia FLYTEFOAM™ Propel dodáva kroku citlivejší odraz. Táto technológia poskytuje ľahké odpruženie a jej tlmenie zvyšuje absorpciu nárazu a odozvu. Pohodlie nohy dokonale dopĺňa vložka OrthoLite™ X-30. A aby toho nebolo málo, funkcia 3D SPACE CONSTRUCTION™ zlepšuje kompresiu medzipodošvy a umožňuje tak plynulejší a stabilnejší zážitok. Všetky tieto parametre podčiarkujú fakt, že i napriek tomu, že sa jedná o topánku na cestu, nestratíte sa s ňou ani v lese. Samozrejme to nie je topánka na trailový výbeh, ale úplne krásne sa s ňou beží po lesnej ceste plnej štrku, kamenia, prachu, prípadne po poľnej (bez plnej poľnej:). Bežne ju nosievam v lese za domom a počas behu nepociťujem vôbec žiadny diskomfort. Navyše táto naozaj verzatilná topánka je vhodná na rôzne vzdialenosti a tempá: užijete si s ňou krátky výbeh či intenzívnejší tréning okolo 10 kilometrov, hravo zvládne však aj dlhšiu vzdialenosť ako napríklad polmaratón.

Sumarizujem

Pri desiatych Gétečkách sa jedná o spoľahlivú, komfortnú a stabilnú alternatívu jednej zo základných rád, ktorá poskytuje nohám bežca skvelú podporu. A to najlepšie je, že je v porovnaní so svojimi slávnejšími súrodencami k dispozícii za naozaj dostupnú, až by sa ráčilo povedať nízku cenu. Go for it a enjoy!

#soundmindsoundbody

autor
portrait

Matej Šemšej

Director Human Resources z Praha


Klub: www.runeller.com / ASICS FrontRunnersCZ

Mé disciplíny
Ultramaraton dlouhý triatlon Triatlon Půlmaraton Maraton Dálkový terénní běh (ultra trail)